Овим путем желимо да вас обавестимо да сутра, уторак, 22. новембар 2011. године са почетком у 1100 часова у Прес Центру УНС-а, Кнез Михајлова 6, III спрат, у организацији "Срби на окуп!" одржаће се конференција за новинаре са темом "БАРИКАДАМА СЕ БРАНИ СРБИЈА!"
Учесници на конференцији су:
Јеромонах Ефтимије, игуман манстира Свети Сава, Жеровница, Епархија рашко-призренска косовско-метохијска у егзилу,
Милан Јездић, члан Свесрпског националног већа Срби на окуп - повереник за Лепосавић
Саша Касаловић, члан Свесрпског националног већа Срби на окуп- повереник за Зубин Поток
Игор Војиновић, члан Свесрпског националног већа Срби на окуп - повереник за Косовску Митровицу
Косара Гавриловић, члан Свесрпског националног већа Срби на окуп
Драгана Кузмановић, новинар Београд
Конференцију се сазива са циљем да се јавност у централној Србији, али и у свим србским земљама подстакне на активније и конкретније пружање подршке праведној борби нашег народа на Косову и Метохији. Срби на окуп, уз помоћ људи у отаџбини и из дијаспоре, већ пружају одређену подршку нашем народу на Косову и Метохији и на барикадама, али је жеља да се наш народ у што већем броју одазове на многе апеле и позиве који су са Косова и Метохије упућени у задње време. Кад се каже пружање подршке, пре свега се мисли на конкретно дело одласка на Косово и Метохију и останка на барикадама, свако у складу са својим могућностима.
Како радили, тако нам Бог помогао!
Мирослав Вујанић
Секретар
СВЕСРПСКО НАЦИОНАЛНО ВЕЋЕ
СРБИ НА ОКУП
Змај Јовина 15/међуспрат
11 000 Београд, Србија
Тел: +381 11 412 69 95
Моб: +381 61 197 00 52; +381 65 66 58 044
Ел. пошта:
sekretarijat@srbinaokup.infо
Веб:
www.srbinaokup.info
БАРИКАДАМА СЕ БРАНИ СРБИЈА!
Брате Србине и сестро Српкињо!!!
П О М О З И К О С О В О И М Е Т О Х И Ј У
Наш многострадални српски народ на Косову и Метохији својим телима, голорук, брани своје куће, брани своју нејач, брани своје цркве и манастире, брани своју Мајчицу Србију. Бране је јер је не бране они који су положили заклетву да то чине: Председник Србије и Влада Србије !!!
Барикаде на северу Косова и Метохије нису само обичне барикаде, то је једини отпор и једина слободна територија у поробљеној Отаџбини !!!
Барикаде на северу Косова и Метохије су прва и последња линија наше људске, националне и државне одбране !!!
Да није барикада на путевима, већ би се увелико спроводила уредба тзв. Владе Приштине, уз помоћ Еулекса, Кфора и шиптарских цариника, и полако би административна линија постајала државна граница, што је недопустиво.
Ти нови Косовски јунаци нису заслужили да их оставимо саме, на милост и немилост НАТО окупатора, шиптарских терориста и њихових партнера из Тадићевог режима !!!
Због тога јавно и снажно подржавамо херојску борбу и јасне ставове заједнице 4 општине на северу Косова и Метохије. За сваку је похвалу и углед став да Срби у окупираном делу Србије желе да се и сутра и прекосутра и до века буде у својој држави Србији, а не у туђој самопроглашеној, квази држави Косово! Тиме они бране не само своја огњишта и гробља већ директно и нашу отаџбину Србију. Многи у свету су задивљени показаном чврстином воље и отпором голоруког српског народа највећој светској војној сили. Помозимо им у овој заједничкој борби.
Зато, удружено, са свих страна, сви српски непријатељи све чине како би се угасиле те мале слободарске ватре и како би Србијом завладали страх и мрак и како би обесхрабрили сваку ослободилачку идеју и намеру !!!
Браћо и сестре, Срби и Српкиње верна децо Мајке Србије, ако у нама тече крв наших славних предака који су стварали, бранили и ослобађали Србију,
П Р И Д Р У Ж И М О СЕ И С Т А Н И М О Р А М Е У З Р А М Е
С А Б Р А Н И О Ц И М А О Т А Џ Б И Н Е
Т О Ј Е С А Д А Н А Ј Б И Т Н И Ј Е И Н А Ј П О Т Р Е Б Н И Ј Е
Ако не можеш физички да будеш присутан, знај добро и увек на то мисли,
Н Е О П Х О Д Н А Ј Е С О Л И Д А Р Н О С Т С В А К Е В Р С Т Е
Свесрпско национално веће
„Срби на окуп“