Главная страница

Мы в соцсетях











Песни родной Сербии







.......................




/5.12.2011/

БАРИКАДАМА СЕ БРАНИ СРБИЈА!



     Овим путем желимо да вас обавестимо да сутра, уторак, 22. новембар 2011. године са почетком у 1100 часова у Прес Центру УНС-а, Кнез Михајлова 6, III спрат, у организацији "Срби на окуп!" одржаће се конференција за новинаре са темом "БАРИКАДАМА СЕ БРАНИ СРБИЈА!"

     Учесници на конференцији су:

     Јеромонах Ефтимије, игуман манстира Свети Сава, Жеровница, Епархија рашко-призренска косовско-метохијска у егзилу,

     Милан Јездић, члан Свесрпског националног већа Срби на окуп - повереник за Лепосавић

     Саша Касаловић, члан Свесрпског националног већа Срби на окуп- повереник за Зубин Поток

     Игор Војиновић, члан Свесрпског националног већа Срби на окуп - повереник за Косовску Митровицу

     Косара Гавриловић, члан Свесрпског националног већа Срби на окуп

     Драгана Кузмановић, новинар Београд

     Конференцију се сазива са циљем да се јавност у централној Србији, али и у свим србским земљама подстакне на активније и конкретније пружање подршке праведној борби нашег народа на Косову и Метохији. Срби на окуп, уз помоћ људи у отаџбини и из дијаспоре, већ пружају одређену подршку нашем народу на Косову и Метохији и на барикадама, али је жеља да се наш народ у што већем броју одазове на многе апеле и позиве који су са Косова и Метохије упућени у задње време. Кад се каже пружање подршке, пре свега се мисли на конкретно дело одласка на Косово и Метохију и останка на барикадама, свако у складу са својим могућностима.

     

     Како радили, тако нам Бог помогао!

     

     Мирослав Вујанић

      Секретар

     СВЕСРПСКО НАЦИОНАЛНО ВЕЋЕ

     СРБИ НА ОКУП


     

     

     Змај Јовина 15/међуспрат

     11 000 Београд, Србија

     Тел: +381 11 412 69 95

     Моб: +381 61 197 00 52; +381 65 66 58 044

     Ел. пошта: sekretarijat@srbinaokup.infо

     Веб: www.srbinaokup.info

     

     
БАРИКАДАМА СЕ БРАНИ СРБИЈА!

     

     Брате Србине и сестро Српкињо!!!

     

     П О М О З И К О С О В О И М Е Т О Х И Ј У


     

     Наш многострадални српски народ на Косову и Метохији својим телима, голорук, брани своје куће, брани своју нејач, брани своје цркве и манастире, брани своју Мајчицу Србију. Бране је јер је не бране они који су положили заклетву да то чине: Председник Србије и Влада Србије !!!

     

     Барикаде на северу Косова и Метохије нису само обичне барикаде, то је једини отпор и једина слободна територија у поробљеној Отаџбини !!!

     

     Барикаде на северу Косова и Метохије су прва и последња линија наше људске, националне и државне одбране !!!

     

      Да није барикада на путевима, већ би се увелико спроводила уредба тзв. Владе Приштине, уз помоћ Еулекса, Кфора и шиптарских цариника, и полако би административна линија постајала државна граница, што је недопустиво.

     

      Ти нови Косовски јунаци нису заслужили да их оставимо саме, на милост и немилост НАТО окупатора, шиптарских терориста и њихових партнера из Тадићевог режима !!!

     Због тога јавно и снажно подржавамо херојску борбу и јасне ставове заједнице 4 општине на северу Косова и Метохије. За сваку је похвалу и углед став да Срби у окупираном делу Србије желе да се и сутра и прекосутра и до века буде у својој држави Србији, а не у туђој самопроглашеној, квази држави Косово! Тиме они бране не само своја огњишта и гробља већ директно и нашу отаџбину Србију. Многи у свету су задивљени показаном чврстином воље и отпором голоруког српског народа највећој светској војној сили. Помозимо им у овој заједничкој борби.

     

     Зато, удружено, са свих страна, сви српски непријатељи све чине како би се угасиле те мале слободарске ватре и како би Србијом завладали страх и мрак и како би обесхрабрили сваку ослободилачку идеју и намеру !!!

     

     Браћо и сестре, Срби и Српкиње верна децо Мајке Србије, ако у нама тече крв наших славних предака који су стварали, бранили и ослобађали Србију,

     

     П Р И Д Р У Ж И М О СЕ И С Т А Н И М О Р А М Е У З Р А М Е

     С А Б Р А Н И О Ц И М А О Т А Џ Б И Н Е

     Т О Ј Е С А Д А Н А Ј Б И Т Н И Ј Е И Н А Ј П О Т Р Е Б Н И Ј Е

     

     Ако не можеш физички да будеш присутан, знај добро и увек на то мисли,

     

     Н Е О П Х О Д Н А Ј Е С О Л И Д А Р Н О С Т С В А К Е В Р С Т Е

     

     

     

Свесрпско национално веће

     „Срби на окуп“



     


Комментарии (4)